شرکت افق چکاد دریا دارای دو ترمینال اختصاصی برای صادرات انواع کالا با بسته بندی‌‌های متفاوت شامل بشکه،جامبوبگ،کیسه،پالت، فله و انواع محموله‌های صادراتی زیر مجموعه کلاس‌های ۹ گانه کالای خطرناک به صورت تخصصی از قبیل آمونیم نیترات، کاستیک سودا، هیپوکلریت کلسیم و انواع محصولات پالایشی و پتروشیمی می باشد.

اجرا، برنامه ریزی و کنترل عملیات با کمک نرم‌افزار سیستم مدیریت محوطه که بر اساس آخرین تکنولوژی و با استفاده از هندهلد بر پایه شبکه ارتباطی ۴G است که به صورت آنلاین  صورت می‌گیرد.

ترمینال‌ شرکت افق چکاد دریا که عملیات صادرات کالا در آنها صورت می‌پذیرد به شرح ذیل می‌باشد:

ترمینال کالای خطرناک:

کالای خطرناک از نظر ایمنی و نگهداری، همچنین چگونگی بسته بندی و حمل و نقل دریایی دارای دستورالعملی است که توسط سازمان بین المللی دریانوردی IMO تدوین شده است. شرکت افق چکاد دریا با دارا بودن نیروهای متخصص و آموزش دیده در بندر شهید رجایی آماده ارایه خدمات به صاحبان کالا می‌باشد.

در این ترمینال کالاهای صادراتی با کلاس‌های ۹ گانه خطرناک (مانند: محصولات پتروشیمی و کارخانجات صنایع شیمیایی از قبیل حلال‌های آلی، مشتقات نفتی، روغن‌ها و مواد پالایشی) از مشتریان تحویل گرفته و در کانتینرها بارگیری می‌شوند. در این فرایند اقداماتی از قبیل نصب فلکسی تانک در کانتینر، پمپاژ محلول، بسته بندی، پالت بندی، لاشینگ و بارگیری ایزوتانک صورت می‌گیرد.

مشاوره به صاحبان کالا در خصوص بسته بندی صحیح طبق دستورالعمل سازمان بین المللی دریانوردی IMO، برچسب گذاری، بارگیری صحیح و نظارت بر کالاهای موجود در دپو جهت نگهداری از اقدامات شرکت می‌باشد.

تجهیزات به کار رفته در این مجموعه شامل ریچ استاکر، لیفتراک سبک و سنگین مجهز به بشکه گیر، با دارا بودن هانگار به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع توانایی بالایی جهت دپو محصولات دارد.

ترمینال لجستیک:

با توجه به فعالیت‌های شرکت افق چکاد دریا در راستای گسترش اقدامات صادرات و ترانزیت کالا با تمرکز بر افزایش توان عملیاتی بندرشهید رجایی و تکیه به نیروهای متخصص و توانمند، گام‌های موثری برداشته شده است همچنین با راه‌اندازی ترمینال لجستیک OCD دستیابی به چشم انداز توسعه در این شرکت بیش از گذشته نمایان است.

این ترمینال با دارا بودن ۱۲ هکتار فضای اختصاصی برای صادرات هر نوع کالا شامل‌ محصولات سنگین پالایشگاه‌ها نظیر قیر، پارافین جامد، روغن‌های صنعتی و سایر کالاهای معمولی مربوط به شرکت‌ّهای صنعتی نظیر کربنات سدیم کودهای شیمایی و… با تجهیزات استاندارد پیشرفته و به‌روز جهانی در اختیار شرکت‌ها قرار دارد.

تجهیزات به کار رفته در این مجموعه شامل ریچ استاکر، لیفتراک سبک و سنگین مجهز به بشکه گیر، با دارا بودن ۲ باب هانگار به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع توانایی بالایی جهت دپو محصولات دارد.

شرکت افق چکاد دریا با در اختیار داشتن تجهیزات کافی و به کارگیری افراد متخصص در زمینه نصب فلکسی و پمپاژ محموله قادر به استفاده از مشتقات نفتی، حلال‌های آلی ، انواع روش به کانتینر و ایزو تانک را دارد.