شرکت افق چکاد دریا در سال ۱۳۹۴ با هدف راه اندازی ترمینال کالای خطرناک در بندر شهیدرجایی با ۱۷ هکتار فضای اختصاصی آغاز به فعالیت نمود. راه اندازی این ترمینال در مدت زمان ۱۱ ماه به پایان رسید و در هفته دولت سال ۱۳۹۵ افتتاح گردید.

همچنین در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ موفق به راه اندازی ترمینال لجستیک با ۱۲ هکتار فضای عملیاتی گردید تا فضای عملیاتی شرکت به ۲۹ هکتار برسد.

شرکت افق چکاد دریا با دارا بودن دو ترمینال اختصاصی به فعالیت‌های خدمات لجستیکی در زمینه صادرات، واردات، استریپ و استافینگ، دپو نگهداری کانتینر خالی خطوط کشتیرانی می‌پردازد.

ظرفیت کانتینری این شرکت بالغ بر ۴۰۰۰۰ TEU می‌باشد و همچنین دارای ۳ باب هانگار جمعا به مساحت ۱۹۰۰۰ متر مربع است که مناسب نگهداری انواع کالا می‌باشد.

شرکت افق چکاد دریا با تکیه بر پرسنل متخصص و مجرب با بروزرسانی فرآیندهای موجود و منطبق بر استانداردهای جهانی و همچنین حمایت و پشتیبانی تیم مدیریتی به یکی از کارآمدترین شرکت‌های ارایه دهنده خدمات بندری تبدیل شده است. همچنین در راستای سیاست های کلان سازمان بنادر و دریانوردی و به منظور ارتقای سطح کیفیت خدمات نسبت به اخذ گواهینامه‌های بین المللی اقدام نموده است.

حوزه‌های فعالیت